Trenuj z drużyną Lotto Soudal!

Jednym z najbardziej popularnych sportów w Polsce jest jazda na rowerze. Coraz częściej decydujemy się na dwa kółka zamiast wygodnego samochodu. Z przyjemnością wsiadamy na rowery górskie, holenderskie i miejskie. Jeżeli jednak w planach mamy udział w Tour de Pologne, z pewnością zdecydujemy się na rower szosowy. Zaczynamy konsekwentnie trenować i coraz śmielej marzyć o sukcesach godnych Rafała Majki lub dołączeniu do teamu rangi drużyny Lotto Soudal!

W ubiegłym roku 26-letni Rafał Majka wygrał zawody Tour de Pologne. Sukces był tym większy, że od wielu lat żadnemu polskiemu kolarzowi nie udało się stanąć na podium!  W 2014 roku Majka swoją rewelacyjną formę potwierdził dwukrotnie, wygrywając niecały miesiąc później w klasyfikacji górskiej Tour de France. Warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo polskiego kolarza w jakiejkolwiek klasyfikacji Tour de France w historii!

Polska duma – Tour de Pologne!

Ten ekscytujący, wieloetapowy, szosowy wyścig kolarski dookoła Polski ma długą historię. Organizowany jest w naszym kraju od 1928 roku, początkowo jako amatorski, a od 1993 roku już w pełni zawodowy. Niewątpliwie Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych. Organizatorem wyścigu jest Czesław Lang  (polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata), który z podupadającego wyścigu  uczynił imprezę rangi światowej. Po latach doświadczeń i sukcesów, Tour de Pologne awansował do rangi wyścigu o znaczeniu prestiżowym (UCI World Tour).

A jak będzie w tym roku?

W tym roku „Łączymy stolice”- takie jest hasło 72. edycji Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się 2 sierpnia 2015 roku na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, a zakończy 8 sierpnia w Krakowie na Rynku Głównym. Na starcie pojawi się 17 zawodowych grup UCI World Teams, a także Reprezentacja Polski oraz drużyna CCC Sprandi Polkowice. Każdy z 7 planowanych etapów m.in: Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Katowice, Jaworzno, Nowy Sącz, Zakopane, Bukowina Tatrzańska liczyć będzie ok. 120-220 kilometrów. Po trzech pierwszych „płaskich” etapach kolarze wyjadą w góry i czwartego dnia przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki!

Kolarskie dziedzictwo historyczne, czyli belgijski team Lotto Soudal w Polsce!

Cztery kraje historycznie ważne dla kolarstwa to:

  • Belgia
  • Francja
  • Hiszpania
  • Włochy.

Zrozumiałym jest, że tam kolarstwo traktuje się jako dziedzictwo narodowe, a w mediach pojawiają się apele o dbałość i rozwój tej dyscypliny. Belgowie doskonale wiedzą, że zanim drogi Europy pokryto asfaltem, ścigano się po drogach bitych, szutrowych i brukowanych. Coraz częściej wyścigi przenosi się z szosy w bardziej ekstremalny teren, aby dodać im widowiskowości, licznym fanom więcej emocji, a kolarzom zintensyfikować przejazdy. Ciekawe, jak to doświadczenie wpływa na samych kolarzy? O tym przekonamy się już niedługo podczas Tour de Pologne, dopingując swoje ulubione zawodowe drużyny takie jak np. belgijski team Lotto Soudal pod wodzą Marca Sergeanta.

Training Camp of Lotto-Soudal at Benicassim - 11122014

Jaki rower wybierzemy tego lata?

Jest takie powiedzenie, że trzeba kupić los na loterii, żeby w ogóle mieć szansę wygrać. A więc motywując się porannym słońcem, codziennie rano wsiadajmy na rowery, dbajmy o zdrową zrównoważoną dietę i systematycznie trenujmy! Nie ograniczajmy swojej wyobraźni i marzeń, bo jak wiadomo – w życiu wszystko jest możliwe. A rower? Profesjonalne porady i wskazówki dot. amatorskich i profesjonalnych rowerów na pewno uzyskamy 2 sierpnia na warszawskich błoniach Stadionu Narodowego.

Zobacz podobne artykuły:

29 czerwiec 2022

Rowerowe lato 2022 z firmą Soudal

Wakacyjne miesiące jak zwykle będą pełne kolarskich atrakcji. 1 lipca rozpocznie się bieżąca edycja wyścigu Tour de France, a 30 lipca – wyścigu Tour de Pologne. W obu imprezach weźmie udział profesjonalna drużyna kolarska Lotto Soudal, której sponsorem jest firma Soudal. Dodatkowo na Tour de Pologne 2022 firma będzie obecna jako partner wydarzenia.