Wyjątkowy prezent na walentynki

Za parę dni święto zakochanych, a to oznacza gorączkowe poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jaką niespodziankę sprawić naszej drugiej połowie? Wystarczy trzymać się jednej zasady: prezent na walentynki powinien być przede wszystkim od serca. 

Pomysłów na walentynkowe niespodzianki nie brakuje. Jednak dokonanie właściwego wyboru wydaje się nad wyraz trudne… Spersonalizowany kubek, pudełko pysznych czekoladek, flakon ulubionych perfum, wielofunkcyjny zegarek, a może kolacja w popularnej restauracji lub wycieczka do urokliwego kurortu? Zanim nadmiar opcji przyprawi Cię o zawrót głowy, spróbuj zobaczyć ukochaną osobę taką, jaką ona jest. Zwróć uwagę na jej autentyczne zainteresowania i prawdziwe potrzeby – w ten sposób obudzisz swoją intuicję.

Prostota kluczem do sukcesu

Niewykluczone, że Twoja druga połówka najbardziej ucieszy się z prezentu, który zrobisz własnoręcznie. Nie musi być to od razu designerski mebel czy obraz na miarę Picassa. Czasami chodzi o rzeczy najprostsze, takie jak wykonanie kilku drobnych napraw, z którymi zwlekasz od miesięcy. Pomimo usilnych próśb… I tutaj możesz na nas liczyć! Oto przykłady często spotykanych domowych usterek i propozycje, w jaki sposób szybko się z nimi uporać.

Odklejająca się wykładzina

Mało rzeczy irytuje tak bardzo, jak ciągle odklejająca się wykładzina dywanowa. Jej odstające od podłoża krawędzie nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również narażają nas na wypadki. Wykładzina ma przydać pomieszczeniu ciepła i przytulności, co raczej trudno osiągnąć, gdy codziennie się o nią potykamy. W tej sytuacji najlepiej sięgnąć po klej do wykładzin 26 A marki Soudal. Jest on gotowy do użycia i bardzo dobrze przyczepny m.in. do:

  • betonu,
  • kamienia,
  • drewna,
  • tworzyw sztucznych.

Wyróżnia się wysoką siłą spojenia, a ponadto nie zawiera rozpuszczalników i nie emituje nieprzyjemnych zapachów.

Pożółkłe fugi w łazience

Kojąca kąpiel to jedna z najlepszych form odpoczynku po stresującym dniu pracy. Niełatwo jednak o relaks, kiedy w oczy rzuca się osad na fugach wokół wanny. Z tym problemem doskonale poradzi sobie specjalny płyn firmy Soudal, który dokładnie oczyszcza fugi silikonowe z osadów i pleśni, przywracając łazience świeżość i blask.

Odpadająca listwa przypodłogowa

Listwy przypodłogowe stanowią piękne wykończenie podłogi, chronią również powierzchnię ścian przed uszkodzeniem. Jeżeli listwa odspoi się od podłoża, to z jej ponownym montażem nie należy czekać. W tym przypadku zalecamy zastosowanie niezawodnego kleju Fix All Flexi o bardzo wysokiej wytrzymałości, który pochłania wibracje i wykazuje odporność na duże zmiany geometrii spoiny. Klej ten jest bardzo łatwy w użyciu: nakładamy go na listwę przy pomocy standardowego pistoletu do kartuszy, a następnie dociskamy listwę do ściany.

Przeciekający brodzik

Powtarzające się przecieki z brodzika w dłuższej perspektywie mogą okazać się  bardzo kosztowne, ponieważ woda, która gromadzi się na posadzce, nierzadko prowadzi do uszkodzenia glazury. Dlatego warto jak najszybciej uszczelnić miejsce przecieku silikonem sanitarnym. Przy pomocy silikonu Express firmy Soudal, który zyskuje wodoodporne właściwości już po 2 godzinach od aplikacji, uszczelnienia wykonasz w błyskawicznym tempie.

Odpowiedź na pytanie, jak sprawić radość swojej drugiej połówce, bywa o wiele prostsza, niż myślisz. Czasami kilka drobnych napraw w domu wystarczy, aby pokazać, jak bardzo nam na kimś zależy.

Zobacz podobne artykuły: