Jak udekorować mieszkanie na wielkanoc?

Marzysz o rodzinnych świętach w domowym zaciszu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie dekorację wprowadzą do mieszkania odpowiednią atmosferę.

Wiosenna aura kusi do wielkanocnego wyjazdu w góry lub nad morze, jeśli jednak postanowiliście spędzić świąteczny czas tradycyjnie w domu wśród najbliższych, to nie zapomnijcie o przygotowaniu odpowiedniej dekoracji mieszkania. Nastrojowa oprawa wizualna sprzyjać będzie rodzinnym spotkaniom i odpoczynkowi, zwłaszcza że w codziennej krzątaninie tak rzadko znajdujemy czas na to, by naprawdę pobyć ze sobą – bez telewizora, telefonu czy tabletu. Stworzenie oryginalnych dekoracji świątecznych wcale nie musi być trudne, a co więcej może stać się angażującą zabawą oraz okazją do przetestowania swoich pomysłów i rozwoju manualnych zdolności.

Dekoracje z natury

Piękne dekoracje można odnaleźć w przyrodzie, która budzi się do życia, a już samo ich poszukiwanie potrafi dostarczyć wszystkim wiele radości. Wystarczy kilka kwitnących pędów, żeby wprowadzić do mieszkania wiosenną atmosferę, a jeśli mają w sobie potencjał, by ułożyć z nich oryginalną kolorową kompozycję, to mogą stać się nawet centralną ozdobą wielkanocnego stołu, która będzie przyciągać wzrok naszych gości. Tego rodzaju kompozycje to zresztą nie tylko efektowna kompilacja barw, ale również zapachów, które uprzyjemnią wspólnie spędzany czas. Bardzo dobrym pomysłem jest też świeża, soczyście zielona rzeżucha, którą możemy umieścić w prostym koszyczku. Roślina ta jest wyjątkowo łatwa w uprawie – wystarczy wyłożyć płaskie naczynie kosmetyczną watą i posypać ją nasionkami, a następnie postawić całość w nasłonecznionym miejscu i systematycznie podlewać wodą. Pamiętajmy jednak, żeby rzeżuchę zasiać odpowiednio wcześnie, ponieważ potrzebuje około siedmiu dni, żeby dojrzeć.

dekoracje_z_natury

Wielkanocne ozdoby DIY

Mieszkanie możemy ozdobić również za pomocą własnoręcznych dekoracji, których przygotowanie będzie wymagało zastosowania kleju. Do tego typu dekoracji należą popularne pikery, czyli ozdoby na patyku. Aby wykonać proste pikery, będziemy potrzebować – oprócz kleju – patyczków, kawałka tektury i kolorowych koralików. W pierwszym rzędzie wycinamy z tektury wielkanocne kształty (np. kurczaczka lub zajączka), i to w dwóch warstwach, między którymi umieszczony zostanie patyczek. Małymi kolorowymi koralikami, które będą imitować oczy, nos, dziubek lub uśmiech, ozdabiamy tekturowe zwierzątka. Patyczek możemy połączyć z tekturą za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, natomiast koraliki, a także inne elementy (np. kamyczki czy wstążki) szybko i sprawnie przykleimy za pomocą Cyanofix 84A firmy Soudal. Jest to bardzo łatwy w aplikacji klej, który cechuje się:

 • błyskawicznym działaniem (klei w kilka sekund),
 • znakomitą przyczepnością m.in. do szkła, ceramiki, porcelany, metali i wielu tworzyw sztucznych,
 • wysoką siłą spojenia.

Tak przygotowane pikery możemy umieścić np. w doniczkach, wazonach z kwiatami lub w koszyczku z pisankami, których – oczywiście – nie może zabraknąć wśród wielkanocnych ozdób. Przygotowanie pisanek również powinno zająć niewiele czasu, Jajka można zabarwić wywarem z cebuli albo specjalnymi farbami, a następnie urozmaicić je dowolnymi wzorami przy pomocy ostrego nożyka lub żyletki.

wielkanocne_ozdoby_DIY

Wielkanoc bez usterek

Świąteczne dni spędzimy miło, jeśli nie będą nam dokuczać domowe usterki. Wielkanocne przygotowania to idealna okazja, żeby wykonać drobne naprawy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Pamiętajmy, że poważniejsze awarie są wyzwaniem dla fachowców, ale takie prace, jak np. przymocowanie odpadającej listwy przypodłogowej czy wymiana spękanej spoiny silikonowej wokół wanny z powodzeniem możemy wykonać sami. W obu wymienionych przypadkach będziemy potrzebować wysokiej jakości materiałów DIY, które znajdziemy w ofercie firmy Soudal. Prace związane z montażem różnego rodzaju elementów wykończeniowych z łatwością zrealizujemy za pomocą kleju montażowego T-Rex GOLD. Do jego podstawowych zalet należą:

 • perfekcyjna przyczepność do niemal wszystkich podłoży budowlanych oraz materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych,
 • mocne wiązanie i szybki czas wysychania,
 • trwała elastyczność,
 • przystosowanie do aplikacji standardowym pistoletem do uszczelniaczy,
 • możliwość malowania farbami.
T_Rex_Gold

Z kolei nowe spoiny wokół urządzeń sanitarnych wykonamy sprawnie i szybko za pomocą silikonu sanitarnego Turbo marki Soudal, który charakteryzuje się:

 • wysoką odpornością na działanie wilgoci,
 • niewrażliwością na grzyby i pleśnie,
 • wodoodpornymi właściwościami już po jednej godzinie od momentu nałożenia.

Pamiętajmy przy tym, że silikon sanitarny Turbo jest uszczelniaczem u utwardzaniu kwaśnym. W przypadku spoinowania wanien i brodzików z akrylu lub PCV, a także zlewozmywaków i blatów kuchennych z konglomeratów lub kamienia naturalnego należy zastosować neutralny silikon sanitarny, który również znajduje się w ofercie firmy Soudal.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.