Szklane półki w łazienkach i ich montaż

Szkło to efektowny materiał wykończeniowy, który często wykorzystywany jest w nowoczesnych łazienkach. Nie tylko przydaje pomieszczeniu elegancji, ale również optycznie je powiększa. Łatwym sposobem montażu szklanych elementów jest zastosowanie wytrzymałego kleju o całkowicie przezroczystej spoinie.

Szklane półki w łazience nie są obecnie typowym widokiem. W nowoczesnej łazience z zasady rezygnuje się ze zbędnych detali, przykładając dużą wagę do tego, aby każdy element wyposażenia pełnił określoną funkcję. W rezultacie wnętrze jest minimalistyczne, uporządkowane i przestronne. Jednak od czasu do czasu, zwłaszcza w sytuacji, gdy z jednej łazienki korzysta cała rodzina, pojawia się potrzeba wygospodarowania dodatkowego miejsca np. na środki czystości lub kosmetyki. Prostym rozwiązaniem jest właśnie montaż szklanej półki, która doskonale wpisuje się w nowoczesną aranżację pomieszczenia.

Trwały i estetyczny efekt końcowy

Aby sprawnie przeprowadzić montaż półki w łazience warto wybrać klej, który z jednej strony zapewni nam trwały efekt, a z drugiej – wysoką estetykę wykonania. Niezawodnym klejem-uszczelniaczem do szkła jest Fix All Crystal firmy Soudal, który powstał na bazie technologii polimerów hybrydowych SMX.

montaz-szklanej-polki-w-lazience
  • Charakteryzuje się on perfekcyjną przyczepnością do wszelkich materiałów budowlanych.
  • Jest trwale elastyczny i może być aplikowany nawet na wilgotnych powierzchniach.
  • Nie zawiera rozpuszczalników i wykazuje odporność na działanie słabych kwasów, zasad i innych chemikaliów.
  • Jego spoina jest krystalicznie przejrzysta, co jest szczególnie istotne w przypadku klejenia i uszczelniania szklanych elementów
montaz-polki-w-lazience

Ponadto Fix All Crystal jest bardzo łatwy w użyciu. Preparat nakłada się przy pomocy ręcznego lub pneumatycznego pistoletu na oczyszczone podłoże. Jeżeli stosujemy Fix All Crystal do uszczelniania kabiny prysznicowej lub umywalki – nie zapominajmy, że fugi należy wygładzić roztworem mydła przed utworzeniem się naskórka. Klej ten jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Doskonale sprawdzi się w pracach na zewnątrz budynku, np. podczas fugowania płyt na balkonach i tarasach.

Zobacz podobne artykuły:

15 wrzesień 2023

Eko-materiały w remontach

Chcesz przeprowadzić prace remontowe w sposób, który będzie przyjazny dla środowiska naturalnego? W poniższym artykule prezentujemy materiały, po które warto sięgnąć podczas realizacji tego przedsięwzięcia.