Silikonowa uszczelka – błyskawiczna pomoc w nagłej potrzebie

Nawet najstaranniej wykonane uszczelnienia wokół zlewów, umywalek czy brodzików z biegiem czasu mogą stracić swoje pierwotne właściwości. Woda z łatwością wnika w każdą źle zabezpieczoną szczelinę, weryfikując jej jakość i poprawność wykonania. Nie masz ochoty zmagać się z nadmiarem wilgoci i związanym z nią konsekwencjami? Wybierz silikon do zadań specjalnych!

Lepiej zapobiegać…

… niż zostać niemile zaskoczonym, gdy dopuści się do rozwoju grzybów i pleśni. Uszczelnienie to ważny etap prac wykończeniowych. Niepoprawnie wykonane powoduje wnikanie wody w niezabezpieczone zakamarki, a stąd już krótka droga do uszkodzenia materiałów podłoża lub nawet elementów armatury łazienkowej i kuchennej. Problem nieszczelnej kabiny prysznicowej, przeciekającego akwarium lub spoiny wokół umywalki możesz rozwiązać samodzielnie, bez pomocy fachowca! Nie jesteś pewien, od czego zacząć? Krok pierwszy: wybierz silikon odpowiadający twoim potrzebom!

Który silikon wybrać?

Odpowiedni dobór profesjonalnej masy uszczelniającej to podstawa! Tylko w ten sposób zapobiegniesz pojawieniu się pleśni, korozji metalu czy odbarwienia materiału spowodowanego użyciem źle dobranego rodzaju silikonu. W łazience, kuchni lub pralni najlepiej sprawdzi się silikon sanitarny zawierający środki konserwujące i charakteryzujący się wysoką odpornością na wilgoć i rozwój szkodliwych drobnoustrojów, np. silikon sanitarny Soudal dostępny w kilku odcieniach. Łatwy w użyciu i wytrzymały, pomoże sprawnie uszczelnić zlewozmywak, wannę, brodzik lub umywalkę z akrylu czy popularnych konglomeratów.

Wszędzie tam, gdzie nie sięga woda, a przyda się solidna spoina sprawdzi się silikon uniwersalny Soudal. Uszczelni on połączenia między płytkami ceramicznymi, a także większością materiałów ceramicznych, szklanych i wieloma metalami.

A czy wiesz co zrobić, gdy uszczelnienia wymagać będzie np. szyba w akwarium lub terrarium? Czy uniwersalna spoina sprawdzi się tu równie dobrze? Jeśli stawiasz na funkcjonalność, wypróbuj bezpieczny dla domowych zwierząt silikon do akwariów Soudal. Produkt charakteryzuje wysoka wytrzymałość spojenia i dobra przyczepność do szkła, ceramiki, drewna i metali.

Krótki kurs uszczelniania

  • Aby uszczelniacz spełnił swoją rolę, powierzchnię, na której będziesz aplikować silikon, dokładnie oczyść ze wszystkich zabrudzeń ograniczających jego przyczepność. Miękka ściereczka zamoczona w rozpuszczalniku sprawdzi się w tej roli idealnie!
  • Otwarty uprzednio kartusz umieść w pistolecie i za jednym pociągnięciem wyciśnij silikon (z lekkim nadmiarem) w szczelinę.
  • Pamiętaj, że masa ma krótki czas naskórkowania. Po aplikacji czym prędzej wygładź powierzchnię spoiny szpachelką zwilżoną wodą i usuń ewentualne zabrudzenia.

Zobacz podobne artykuły:

30 kwiecień 2024

Jak wymienić silikon?

Chcesz wymienić fugi silikonowe w łazience lub kuchni? Zastanawiasz się, jaką metodę wymiany silikonu zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.