Szczelny dach – spokojna głowa!

Z dobrym dachem jest trochę jak ze zdrowiem: zazwyczaj nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, dopóki jego stan nie pogorszy się w odczuwalny sposób. Z pomocą produktów dekarskich marki Soudal skutecznie uporasz się z drobnymi usterkami i przygotujesz swój dach na sezon jesienno-zimowy!

Regularne przeglądy dachu to podstawa, jeżeli chcemy uniknąć kosztownych napraw. Nawet uszkodzenie pojedynczej dachówki, obróbki komina czy rynny nierzadko skutkuje poważnymi awariami w postaci np. zniszczonej instalacji elektrycznej. W nadchodzących miesiącach nasz dach zostanie poddany trudnej próbie. Ulewny deszcz, wiatr i śnieżyce mogą spowodować, że mała nieprawidłowość zamieni się w duży problem. Decydując się na samodzielny przegląd dachu, nie zapomnijmy zaopatrzyć się w wysokiej jakości materiały dekarskie. Takie z pewnością znajdziemy w portfolio firmy Soudal. Są one łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi, dzięki czemu prace przebiegną szybko i sprawnie.

Specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal

Przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych doskonale sprawdzi się specjalistyczny uszczelniacz dekarski Soudal.

  • Ma bardzo dobrą przyczepność m.in. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych. Ponadto może być używany nawet na wilgotnych powierzchniach.
  • Nie powoduje korozji.
  • Nie przebarwia brzegów materiałów porowatych.

Ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i na podłożach wrażliwych chemicznie.

Rozwiązanie dla tych, którzy cenią estetykę

Do obróbek dekarskich masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach z powodzeniem możemy wykorzystać taśmę Soudaband z bitumicznym lepiszczem.

  • Nie wymaga podgrzewania.
  • Charakteryzuje się idealną przyczepnością do większości materiałów budowlanych.
  • Jest dostępna w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym, co przekłada się na wysoką estetykę uszczelnienia.

Klej-uszczelniacz do walki ze skrajnymi warunkami

Przy klejeniu i uszczelnianiu blach, rynien i obróbek dekarskich celująco zda egzamin Colozinc marki Soudal. Ten klej-uszczelniacz jest wysoce odporny na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, promieni UV i wielu chemikaliów. Po utwardzeniu daje się malować praktycznie wszystkimi rodzajami farb.

Aby dach służył nam jak najdłużej, pamiętajmy o jego regularnych przeglądach i konserwacji. Z pomocą produktów dekarskich firmy Soudal samodzielnie usuniemy mniejsze usterki i zadbamy o spokój w naszym domowym zaciszu.

Zobacz podobne artykuły:

09 marzec 2020

Ciepłe poddasze w mig!

Nikt nie lubi przedłużających się remontów, zwłaszcza wtedy, gdy są na tyle uciążliwe, że z konieczności wiążą się z tymczasową przeprowadzką. Sprawdź, jak skrócić czas niektórych prac, np. szybko docieplić dach.

12 marzec 2019

Sklejaj pomysły z Fix All

Słońce coraz częściej wygląda zza chmur, temperatura rośnie, a dni stają się coraz dłuższe. Słowem: wiosna czeka za rogiem! To najlepszy czas na metamorfozy wnętrz, majsterkowanie czy gruntowne porządki w ogrodowej altanie. Zanim jednak zaczniesz testować swoje pomysły, upewnij się, że w domowym warsztacie znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do ich realizacji.  

10 grudzień 2018

Przedświąteczne domowe naprawy

Do świąt pozostało już naprawdę niewiele czasu. Przed nami ostatnie dni, które w dużej mierze przeznaczymy na gruntowne porządki. Może się okazać, że niezbędne będzie również wykonanie drobnych napraw. Podpowiadamy, co zrobić, aby szybko się z nimi uporać.