Wakacyjny lifting kuchni i łazienki

Nie tylko przyroda budzi się do życia na wiosnę, ale my także odczuwamy przypływ energii i motywacji, by zmienić przestrzeń wokół siebie. Szczególnie wówczas, gdy nasze mieszkanie wymaga remontu już od dłuższego czasu… Chcielibyśmy zaprosić przyjaciół i usiąść z nimi przy stole zastawionym smakowitymi potrawami. Jednak blokuje nas w tym widok w kuchni pleśni wokół umywalki oraz płytek ceramicznych w łazience.

Nic tak nie burzy estetyki łazienki jak ciemne plamy na fugach pięknej glazury czy charakterystyczne kolory pleśni wokół śnieżno-białej wanny i umywalki. Wyraźnie szpecą wnętrza, ale mogą też wywoływać reakcje alergiczne i infekcje. Duża wilgoć w łazience, brak odpowiedniej wentylacji i podwyższona temperatura, stwarzają świetne warunki do rozwoju grzybów.

Close up of a wash basin in a modern bathroom interior.
Skraplająca się woda wnika w zakamarki jak niewidzialny wojownik. Utrzymując się przez dłuższy czas w szczelinach skutecznie niszczy kamień, ceramikę, beton… Z czasem uszkodzenia swoim zasięgiem mogą objąć nawet najbardziej odporną na wilgoć armaturę, a więc warto działać prewencyjnie! Najlepiej od razu zadbać o dobór odpowiedniego silikonu oraz poprawne wypełnienie spoin. Sprawdzonymi produktami w walce z wilgocią i jej zniszczeniami są silikony marki Soudal.

Uszczelnienia w łazience czy kuchni wykonamy zupełnie samodzielnie stosując silikon sanitarny Soudal. Jest to silikon octowy, który wykazuje wysoką odporność na działanie wilgoci. Dodatkowo wzbogacony jest o substancje zapobiegające rozwojowi pleśni. Fachowcy polecają go przede wszystkim do spoinowania wanien, brodzików i zlewozmywaków emaliowanych, spoinowania płytek ceramicznych, a także wypełniania szczelin wokół muszli i cokołów ceramicznych. Dzięki temu, że dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych (kolorze białym, szarym, czarnym, beżowym oraz w wersji bezbarwnej), może być stosowany nawet w najbardziej wyszukanych aranżacyjnie pomieszczeniach.

Table setting
Do spoinowania elementów wykonanych z tworzyw sztucznych absolutnie najlepszy jest neutralny silikon sanitarny Soudal. Silikon ten wykazuje doskonałą przyczepność do większości podłoży budowlanych, m.in. do betonu, kamienia, muru, cegły, aluminium, drewna, szkła, powierzchni szkliwionych, PCV, poliwęglanu i akrylu. Jest trwale elastyczny, nie powoduje niszczy metali i nie przebarwia powierzchni porowatych. Dlatego stosowany jest m.in. do spoinowania wanien i brodzików akrylowych, zlewozmywaków i blatów z konglomeratów i kamienia naturalnego (m.in. białego), a także uszczelniania materiałów dekoracyjnych. Neutralny silikon sanitarny Soudal również zawiera substancje pleśniobójcze, a możliwość wyboru między bezbarwną i białą wersją silikonu wyraźnie przekłada się na estetykę wykonania uszczelnienia. Entuzjastów długotrwałego, świeżego wyglądu uszczelnienia z pewnością usatysfakcjonuje extra biały silikon sanitarny Soudal, który gwarantuje efekt wysokiego połysku.

W szerokiej gamie silikonów Soudal znajduje się również silikon sanitarny Express, który zyskuje wodoodporne właściwości już po dwóch godzinach od momentu aplikacji. Silikon wspaniale sprawdza się na typowych podłożach sanitarnych, takich jak glazura, ceramika łazienkowa, szkło, akryl, PCV i wiele innych tworzyw sztucznych.
Innym, stworzonym w laboratorium Soudal silikonem do zadań specjalnych jest silikon wysokotemperaturowy, który z powodzeniem zastępuje uszczelki z korka, filcu, włókna, azbestu i gumy. Jest całkowicie odporny na działanie wysokiej temperatury (aż do 285°C!), a także paliw, olejów, tłuszczy czy wody.
Wystarczy krótka chwila, aby Wasza kuchnia i łazienka prezentowały się pięknie po liftingu. Nie czekajcie już na lepszy czas i sięgnijcie już dzisiaj po silikony Soudal. Do dzieła!

Zobacz podobne artykuły: