Naprawiamy łodzie, jachty i kajaki

Jesteś zapalonym żaglarzem? Powinieneś wiedzieć, że przełom maja i czerwca to wręcz idealna pora na zaplanowanie generalnego przeglądu łodzi, jachtów i kajaków. Napraw wyeksploatowane elementy po zeszłorocznym sezonie i prześcignij swoich przeciwników w nadchodzących regatach!

Uszkodzenia łodzi mogą przytrafić się w każdej, zwłaszcza w najmniej spodziewanej, chwili. Co wtedy robić? Jeśli przebywasz akurat na wodzie, niestety niewiele. Naprawa musi poczekać do chwili zejścia na ląd, co może pogłębić powstałe już szkody. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w kilka produktów, które pomogą zadziałać błyskawicznie w miejscu usterki, a po zakończeniu rejsu zregenerować uszkodzone elementy.

Niezbędnik żeglarza

Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty Soudal linii Soudaseal. Tylko tego typu profesjonalne masy klejąco-uszczelniające pomogą w naprawie jachtów, łodzi czy kajaków. Wybierając się na zakupy do sklepu budowlanego, czym prędzej omiń półki z tradycyjnymi uszczelniaczami, które mogą nie sprostać zadaniu w kontakcie z wodą i promieniowaniem UV. Przewagą szczeliw Soudaseal na bazie polimerów MS nad uniwersalnymi uszczelniaczami jest łatwość ich stosowania i niezwykle dobra przyczepność do tworzyw sztucznych bez konieczności użycia płynów gruntujących. Produkty te z powodzeniem zastąpią tradycyjne, mechaniczne sposoby mocowania elementów jachtu. Za pomocą szczeliw Soudaseal bez problemu zamontujesz elementy konstrukcji łodzi, bulaje, luki, wywietrzniki, elementy wyposażenia kambuza czy też jaskółki w messie.

Soudaseal 250 XF – jeden składnik, tyle rozwiązań

Pierwszą pozycją, która bezwzględnie powinna znaleźć się w niezbędniku każdego żeglarza jest Soudaseal 250 XF, jednoskładnikowy klej na bazie MS Polimerów®. Szczeliwo charakteryzuje bardzo mocny chwyt początkowy, który ułatwia natychmiastowe mocowanie nawet cięższych elementów łodzi. Klej wyróżnia się też szybkim utwardzeniem 3-4 mm na dobę w głąb spoiny, przy czym jest to najwyższa wartość w klasie tego typu uszczelniaczy. Soudaseal 250XF zawiera substancje ułatwiające adhezje do  praktycznie wszystkich materiałów obecnych na łodzi, dzięki czemu w trakcie klejenia nie będziesz musiał dodatkowo używać primera.

Colorful kayaks align the waters of Gloucester, Massachusetts
Soudaseal 2K – odporny na każde warunki

Drugim produktem z serii Soudaseal, w który warto się zaopatrzyć, jest dwuskładnikowy szybko utwardzalny klej-uszczelniacz Soudaseal 2K. Po zmieszaniu jego składników w końcówce-mikserze występującej w zestawie z kartuszem, uzyskasz spoiwo, które nie wymaga do utwardzania dodatkowych substancji czy wilgoci. Po godzinie od momentu aplikacji utwardzenie staje się ekstremalnie trwałe, niezależnie od grubości nałożonej warstwy czy powierzchni aplikacji. Soudaseal 2K pozwoli Ci wykonać elastyczne połączenia o wysokiej sile spojenia, doskonale sprawdzi się w klejeniu strukturalnym metali, laminatów i tworzyw sztucznych, twardego drewna czy też szkła. Wszelkie, cięższe elementy ozdobne na łodzi czy też jachcie możesz zatem kleić bez obaw!

Złap wiatr w żagle!

Tak jak całą gamę Soudaseal, oba kleje charakteryzuje wysoka odporność na wszelkie warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i wodę morską. Nie zawierają przy tym toksycznych rozpuszczalników, są neutralne, bezzapachowe i dają się malować. Prace remontowe z wykorzystaniem Soudaseal możesz przeprowadzić nawet na wilgotnym podłożu, a więc nie straszne im rejsy i żeglugi. Powinieneś jedynie pamiętać, aby szczeliwa znalazły się na pokładzie i były pod ręką w każdej chwili, gdy będziesz tego potrzebować. Gamę produktów Soudaseal znajdziesz w specjalistycznych sklepach żeglarskich w całej Polsce. Nie czekaj na rozpoczęcie sezonu, zrób wcześniej szybki przegląd łodzi, zlikwiduj ubytki za pomocą klejów Soudal i ruszaj w rejs i niech sprzyja Ci pogoda.

Zobacz podobne artykuły: