Czas na wiosenną rewolucję!

Wiosna to najlepszy czas na dekoratorską metamorfozę w myśl zasady „mała zmiana, duży efekt”. Wyciągnij z szafy zapomniane akcesoria, wykorzystaj artystyczne zdolności i spróbuj swoich sił w aranżacji otoczenia! W pracach dekoratorskich pomogą ci sprawdzone produkty chemii budowlanej z kategorii „Do It Yourself” i odrobina kreatywności!

Balkon w prowansalskim stylu

Mała powierzchnia balkonu może być jego… największą zaletą! Zmusza nas bowiem do poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań. Jeśli na balkonie brakuje miejsca na postawienie tradycyjnych donic, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie ścian do stworzenia atrakcyjnych, wiszących kwietników. Możesz użyć gotowej konstrukcji lub posadzić kwiat w przymocowanej do ściany połówce glinianej donicy. Zastanawiasz się, jaki klej poradzi sobie z takim obciążeniem? Wypróbuj produkt o wysokiej sile spajania, np. klej-uszczelniacz Fix All High Tack marki Soudal. Krótki czas utwardzania i doba przyczepność do większości podłoży (np. betonu, cegły, kamienia, tynku czy drewna) to szansa na udaną aranżację. W roli kawowego stolika sprawdzą się pomalowane białą lub błękitną farbą drewniane skrzynki, nadając naszemu balkonowi styl rodem z romantycznej Prowansji.

Odpoczynek na tarasie

Właściciele tarasów mają spore pole do popisu. Duża przestrzeń to szansa na wykorzystanie zapomnianych ratanowych mebli i dodatków. Ławy oraz fotele stworzą oryginalny i wygodny komplet wypoczynkowy. Ozdabiając meble własnoręcznie wykonanymi barwnymi poduszkami dodasz im uroku. Ratanowe kosze możesz natomiast wypełnić kolorowymi kwiatami. W roli nowoczesnych doniczek sprawdzą się także aluminiowe konewki, wiaderka i dawno nieużywane gliniane naczynia (np. do pieczenia mięs), którym szybko nadasz drugie życie. Jeśli cenisz zdrową kuchnię, pomyśl również o przygotowaniu mini szklarni, w której zasadzisz aromatyczne zioła i ulubione warzywa.

Weranda okiem artysty

Schody werandy udekoruj wypełnionymi świeżą ziemią i sadzonkami kolorowych kwiatów zdobionymi, ceramicznymi misami. Wykorzystaj odłamki kolorowych donic, lustra lub płytek ceramicznych i przyklej je do glinianej donicy wykorzystując do tego celu mocny, odporny na warunki atmosferyczne uniwersalny klej, np. Soudal Fix All Classic. Sposób na nastrojowy wieczór? Przy drzwiach wejściowych możesz zamontować haki, na których później powiesisz ozdobne szklane lampiony. Prosta ozdoba sprawi, że ciepłe wieczory w towarzystwie książki lub przyjaciół zechcesz odtąd spędzać wyłącznie w domowym zaciszu!

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.