Czym ocieplić dach o skomplikowanym kształcie?

Finezyjna konstrukcja dachowa to nie tylko estetyczne zwieńczenie naszego domu, które przydaje mu  indywidualnego charakteru i umożliwia nietuzinkową aranżację pomieszczeń na poddaszu. Nie zapominajmy, że każdy dach pełni przede wszystkim funkcję ochronną i powinien zabezpieczać budynek przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed chłodem. Dzięki natryskowej izolacji dachu skutecznie zminimalizujemy straty ciepła w naszym domu.

Konstrukcja dachowa o skomplikowanym kształcie zazwyczaj jest bardzo atrakcyjną wizytówką budynku, jednak większa liczba załamań przekłada się na większa liczbę miejsc trudno dostępnych. Ich nieprawidłowe ocieplenie może skutkować powstaniem mostków termicznych i systematyczną ucieczką ciepła z wnętrza domu, a to oznacza odczuwalne pogorszenie komfortu użytkowania budynku i zdecydowanie wyższe rachunki za ogrzewanie. Dlatego w przypadku skomplikowanych dachów niezwykle istotny jest wybór właściwego materiału termoizolacyjnego. Izolacja natryskowa pianką poliuretanową Soudafoam SPF firmy Soudal to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, chroniąc dom przed wychłodzeniem.

Co warto wiedzieć o izolacji natryskowej pianką?

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową Soudafoam SPF firmy Soudal to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, chroniąc dom przed wychłodzeniem. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, pianka Soudafoam SPF bez przeszkód dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. W efekcie ryzyko powstania mostków termicznych zostaje praktycznie wyeliminowane.

Pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa

Z myślą o wykonywaniu ocieplenia dachu od wewnątrz firma Soudal opracowała piankę Soudafoam SPF otwartokomórkową. Jest ona całkowicie paroprzepuszczalna, dzięki czemu na jej powierzchni nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu (zapobiega to powstawaniu pleśni). Do izolacji dachów płaskich oraz przemysłowych od strony zewnętrznej przeznaczona jest natomiast pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa, która charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i wysoką stabilnością wymiarową, a także wodoszczelnością i nienasiąkliwością. Pianka ta może okazać się znacznie szybszym i tańszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy poddasze jest już zamieszkałe i wykończone, a dach nie został jeszcze ocieplony lub istniejąca izolacja utraciła swoje właściwości.

Pianki Soudafoam SPF mają idealną przyczepność do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, takich jak beton, drewno, folia paroprzepuszczalna oraz  płyty OSB/MFP.

  • są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych
  • skutecznie redukują hałasy dobiegające z zewnątrz
  • ich aplikacja jest łatwa i szybka

Pianki poliuretanowe do izolacji natryskowej firmy Soudal mają dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczone są do użycia wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.