Dziecko w domu. Czym kleić, żeby było bezpiecznie?

Podczas remontu czy drobnych prac dekoratorskich pokoju dziecięcego rodzicom nasuwa się wiele pytań. Związane są nie tylko z aranżacją wnętrza, ale przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka: jaką farbą powinienem pomalować ściany, co mogę położyć na podłodze i w końcu – jakie dobrać meble? Okazuje się jednak, że to nie koniec wyborów. O czym jeszcze powinieneś pamiętać zanim zabierzesz się do pracy?

Przede wszystkim, warto sięgnąć po bezpieczny i ekologiczny klej, nawet jeśli planujesz jedynie klejenie drobnych elementów dekoracyjnych, czy niewielkiej półki. Okazuje się, że nieodpowiednio dobrany klej może być przyczyną podrażnień dróg oddechowych malca, a nawet alergii.

Jaki klej wybrać?

Takim klejem, którym możesz przykleić niemal wszystko bez ryzyka dla zdrowia dziecka, jest klej montażowy T-REX BEZBARWNY. Jest to klej bezwonny i całkowicie nieszkodliwy – posiada certyfikat EMICODE® EC1 plus. Znak EMICODE® EC1 plus umieszczany jest na opakowaniach certyfikowanych produktów, w tym produktów budowlanych, których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub jest równa zeru. Produkty o kontrolowanej emisji substancji lotnych są w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska.

baby playing at home

Jak kleić?

Klej T-REX BEZBARWNY aplikuj bezpośrednio na element przyklejany za pomocą wyciskacza (ręcznego pistoletu), następnie element mocno dociśnij (bez odrywania). Cięższe i duże elementy warto dodatkowo zabezpieczyć na czas wiązania kleju. Podczas aplikacji klej jest mlecznobiały, bezbarwny staje się dopiero po wyschnięciu – co może zająć kilka-kilkanaście godzin (zależnie od wilgotności otoczenia). Zabrudzenia ze świeżego kleju z łatwością wyczyścisz za pomocą wilgotnej ściereczki. Klej utwardzony możesz natomiast usunąć jedynie w mechaniczny sposób.

Zobacz podobne artykuły: