Eko ciepło pod stopami

Wciąż rosnąca popularność ogrzewania podłogowego to nie tylko wyraz mody panującej w świecie aranżacji wnętrz – system ten należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych. Decydując się na podłogówkę, warto dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia podłogi. W przypadku podłogi drewnianej nie zapominajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju do jej montażu.

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej osób zamiast tradycyjnych grzejników, wybiera ogrzewanie podłogowe. Rozwiązanie to zapewnia optymalny dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu (zgodnie z zasadą: cieplej przy stopach, chłodniej na poziomie głowy), ciepła posadzka poprawia komfort użytkowania pomieszczenia, mniejsza cyrkulacja kurzu przynosi ulgę alergikom, a ponieważ wszystkie elementy systemu ukryte są w podłodze – podczas aranżacji wnętrza nie musimy rezerwować miejsca dla urządzeń grzewczych. Najważniejsze jednak, że system ten jest bardzo efektywny energetycznie i przyjazny dla środowiska. Co więcej, istnieje możliwość wykorzystania podłogówki do chłodzenia pomieszczeń w upalne dni. Nie zapominajmy jednak, że jeśli podłogę z systemem ogrzewania postanowimy wykończyć drewnem, jej trwałość w dużej mierze zależeć będzie od kleju, jaki zastosujemy do montażu desek lub parkietu. Z zadaniem tym doskonale poradzą sobie profesjonalne kleje hybrydowe z portfolio firmy Soudal.

Czym kleić podłogę drewnianą?

MS-30 PLUS marki Soudal to trwale elastyczny klej hybrydowy, opracowanym z myślą o klejeniu każdego rodzaju podłogi drewnianej. Klej ten:

  • jest wodoodporny,
  • charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania,
  • ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych,
  • nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów.

W rezultacie ryzyko deformacji parkietu jest minimalne. Ponadto klej MS-30 PLUS szybko wiąże, nie cieknie i nie rozlewa się po podłożu.

Jeszcze więcej możliwości…

Natomiast klej hybrydowy MS-20 PLUS doskonale zda egzamin w przypadku klejenia:

  • desek warstwowych,
  • podłóg typu finish,
  • mozaiki,
  • parkietu tradycyjnego i lamelowego.

Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu się drewna.

Oba kleje są praktycznie bezwonne i całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Odznaczają się najniższym poziomem emisji substancji lotnych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1PLUS.

Zobacz podobne artykuły:

10 listopad 2023

Jakie szafki do kuchni?

Odpowiedni dobór szafek do kuchni to jeden z podstawowych warunków jej komfortowego użytkowania. W poniższym tekście znajdziesz kilka wskazówek, które będę pomocne w podjęciu właściwej decyzji.