Jak rozplanować przestronne wnętrze?

Minimalizm, prostota i funkcjonalność to znaki rozpoznawcze nowoczesnego stylu. Chętnie wykorzystywanymi materiałami są szkło i metal, a jeżeli chodzi o kolorystykę – dominują różne odcienie szarości, czerń i biel. Kluczową rolę odgrywa również organizacja przestrzeni. Styl nowoczesny ceni otwarte wnętrza, co w praktyce oznacza np. łączenie kuchni z jadalnią czy przedpokoju z salonem. Ze względu na wygodę użytkowania pomieszczenia warto jednak rozważyć zaznaczenie granicy pomiędzy strefami użytkowymi. Łatwym i szybkim sposobem na optymalne rozplanowanie przestrzeni jest ścianka działowa, którą bez problemu postawimy przy pomocy kleju Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun.

Właściwości Soudabond Easy

Soudabond Easy marki Soudal to wysokowydajny klej poliuretanowy, który:

  • nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża i nie spływa z powierzchni pionowych,
  • ma perfekcyjną przyczepność do różnego rodzaju materiałów budowlanych, w tym do drewna, materiałów drewnopochodnych, pustaków ceramicznych, betonu, bloczków silikatowych, betonu komórkowego, cegły, metalu, blachy, styropianu, kamienia naturalnego i wełny mineralnej,
  • nie wypacza klejonych elementów.

Jego całkowite utwardzenie następuje już po około 60 minutach. Ponadto Soudabond Easy zapewnia dodatkową izolację cieplną i akustyczną.

Gwarancja kontroli i precyzyjnej aplikacji

Nowoczesny aplikator Genius Gun daje nam pełną kontrolę nad natężeniem strumienia kleju oraz gwarancję jego precyzyjnego nałożenia na klejoną powierzchnię. Jest również niezastąpiony podczas prac na wysokości i w miejscach trudno dostępnych. Dlaczego? Ponieważ aplikowanie kleju odbywa się jedną ręką, drugą możemy się skutecznie asekurować. Ponadto Genius Gun pozwala na przerwanie i wznowienie prac w dowolnym momencie bez obawy, że zawór ulegnie zablokowaniu.

Idealne rozwiązanie na trwałe mocowanie

Ścianka działowa nie tylko wyznaczy strefy użytkowe w pomieszczeniu – możemy również zamontować na niej np. półki, lustro czy wieszaki na kuchenne akcesoria, zyskując w rezultacie więcej cennego miejsca. Zastosowanie śrub czy wkrętów nie jest tutaj konieczne. Trwałe zamocowanie tych elementów zapewni nam klej Fix All Flexi z portfolio Soudal. W przypadku ciężkich przedmiotów zalecany jest Fix All High Tack o ekstremalnie wysokiej sile chwytu początkowego. Tam natomiast, gdzie potrzebna jest niewidoczna spoina, najlepiej zastosować Fix All Crystal o całkowicie przezroczystej spoinie lub Fix All High Tack Clear, który łączy w sobie krystaliczną przejrzystość z bardzo wysoką wytrzymałością.

Zobacz podobne artykuły: