Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Przestrzeń na poddaszu potrafi urzekać swoimi skosami i zakamarkami, które kreują iście magiczny nastrój. Nic dziwnego, że dla wielu dzieci jest ona ulubionym miejscem w całym domu. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, urządzając pokój dziecięcy na poddaszu.

Aranżacja poddasza niewątpliwie jest wyzwaniem. Nieregularne kształty ścian i sufitu z jednej strony przydają temu pomieszczeniu oryginalności, z drugiej sprawiają, że trudniej je zagospodarować. Jest to jednak wyzwanie, które może dać wiele satysfakcji, zwłaszcza wtedy, gdy postanowiliśmy zaadaptować poddasze na wymarzony pokój dla naszego dziecka. Pamiętamy przy tym, że urządzanie pokoju dziecięcego to nie tylko finezyjne meble, klimatyczne oświetlenie i pomysłowe dekoracje. Nikt nie będzie w nim chętnie przebywał, jeżeli nie zostanie  skutecznie zabezpieczony przed wychłodzeniem.

Po pierwsze: termoizolacja

Prawidłowa termoizolacja poddasza podnosi komfort cieplny w całym domu. Dlatego warto zastosować nowoczesne rozwiązanie w postaci izolacji natryskowej pianką poliuretanową Soudafoam SPF firmy Soudal. Pianka ta bez problemu dociera do wszelkich miejsc trudno dostępnych, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. Efekt? Ryzyko niekontrolowanej ucieczki ciepła przez dach zostaje praktycznie wyeliminowane. Ocieplenie natryskowe pianką Soudafoam SPF wyróżnia się także doskonałą izolacyjnością akustyczną. Ponieważ tłumi dźwięki dobiegające z zewnątrz, użytkownicy poddasza mogą liczyć na spokojny sen nawet podczas deszczowych nocy.

Urządzony pokoik dziecięcy na poddaszu w drewnianym stylu z oknami po prawej stronie

Wydzielenie stref użytkowych

Długotrwała szczelność dachu to absolutna podstawa, jeżeli urządzamy pokój dziecięcy na poddaszu. Bardzo ważną kwestią jest także podział przestrzeni na trzy strefy:

  • zabawy,
  • odpoczynku,
  • nauki.

Zadanie to możemy zrealizować przy pomocy ścianki działowej, która będzie pomocna również w sytuacji, gdy pokój zamieszkuje rodzeństwo – ścianka działowa ułatwi nam zorganizowanie „stref prywatności” dla każdego dziecka. Montaż ścianki przeprowadzimy łatwo i szybko przy pomocy kleju budowlanego Soudabond Easy marki Soudal. Nie wymaga on specjalnego gruntowania podłoża, nie spływa z powierzchni pionowych i nie wypacza klejonych elementów. Ma idealną przyczepność do różnego rodzaju materiałów budowlanych, a jego całkowite utwardzenie następuje już po około 60 minutach. Nowoczesny aplikator Genius Gun daje nam ponadto pełną kontrolę nad natężeniem strumienia kleju oraz zapewnia bardzo precyzyjną aplikację.

Zielony pokoik dziecięcy na poddaszy z drewnianymi meblami i maskotkami

Wykończenie wnętrza

Ścianki działowe to także dodatkowa przestrzeń na półki i inne elementy wyposażenia wnętrza, których w pokoju dziecięcym zdecydowanie nie brakuje. Do zamocowania tych elementów wcale nie potrzebujemy gwoździ czy wkrętów. Wystarczy sięgnąć po uniwersalny klej montażowy Fix All Flexi marki Soudal, a w przypadku ciężkich przedmiotów – po „wzmocnioną wersję” kleju Fix All, a mianowicie Fix All High Tack o ekstremalnie mocnym chwycie początkowym. Kleje Fix All doskonale sprawdzą się podczas różnego rodzaju prac wykończeniowych. Z ich pomocą przykleimy także panele, progi czy listwy przypodłogowe, a jeśli planujemy urządzić pokój dziecięcy z łazienką, to z powodzeniem możemy wykorzystać Fix All do wykonania niezbędnych uszczelnień np. wokół umywalki czy brodzika prysznicowego.

urzadzanie-pokoju-dzieciecego

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.