Eko metamorfozy pokoju dziecka

W pierwszych województwach już rozpoczęły się ferie. I chociaż pogoda może płatać figle tym, którzy marzyli o białym szaleństwie, myśl o dwutygodniowej przerwie od zajęć szkolnych i tak wprawia dzieci w dobry nastrój. Jeżeli zaplanowaliśmy dla naszych podopiecznych wyjazd na kolonię lub obóz zimowy, warto wykorzystać ten czas na przeprowadzenie prac remontowych w ich czterech kątach.

Wyjazd dzieci na zimowe wakacje jest doskonałą okazją do wprowadzenia zmian w ich pokoju – pomieszczenie wyremontujemy znacznie łatwiej i szybciej wtedy, gdy mamy do niego nieograniczony dostęp. Zakres prac może być różny. Jeśli jednak nie zaplanowaliśmy ich z odpowiednim wyprzedzeniem, to lepiej postawić sobie za cel odświeżenie wyglądu pokoju. Aby wszystko przebiegło bez zbędnych niespodzianek, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały. Bez wątpienia szczególnie przydatny będzie ekologiczny klej montażowy, taki jak bezbarwny T-REX marki Soudal.

Co wyróżnia bezbarwny klej T-REX?

Jest to klej na bazie dyspersji akrylowej, wzmocniony włóknami syntetycznymi. Wyróżnia się wysoką siłą spojenia początkowego i dużą wytrzymałością końcową. Doskonale sprawdzi się podczas mocowania elementów budowlanych i dekoracyjnych, w tym:

  • listew ściennych,
  • paneli,
  • cokołów,
  • różnego rodzaju ozdób.

Gwarancja bezpieczeństwa

Bardzo ważną zaletą bezbarwnego kleju T-REX jest to, że zapewnia najwyższe bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska. Posiada znak EMICODE® EC1 plus, umieszczany na opakowaniach certyfikowanych produktów, których emisja lotnych związków do otoczenia jest na bardzo niskim poziomie lub równa zeru. Ma to kluczowe znaczenie w przypadku pomieszczeń, w których na co dzień przebywają dzieci. Nieodpowiednio dobrany klej może być bowiem przyczyną np. podrażnień dróg oddechowych lub alergii.

Jak aplikować?

Bezbarwny klej montażowy T-REX jest bardzo prosty w aplikacji i trzyma już po jednej sekundzie od dociśnięcia.

  1. Nakładamy go pasmami lub punktowo tylko na jedną powierzchnię, przy pomocy pistoletu.
  2. Początkowo preparat jest mlecznobiały, jednak po wyschnięciu staje się bezbarwny.
  3. Na drobne korekty ustawienia łączonych elementów mamy około 15 minut od nałożenia kleju.

Należy przy tym pamiętać, że przynajmniej jedna z klejonych powierzchni powinna być porowata.

Zobacz podobne artykuły:

15 wrzesień 2023

Eko-materiały w remontach

Chcesz przeprowadzić prace remontowe w sposób, który będzie przyjazny dla środowiska naturalnego? W poniższym artykule prezentujemy materiały, po które warto sięgnąć podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.

28 luty 2017

Ekologiczny klej T-REX do pokoju dziecka

Remont pokoju dziecięcego wymaga szczególnych przygotowań, nie tylko w zakresie projektu architektonicznego, ale również doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia dziecka ekologicznych  klejów, takich jak bezbarwny T-REX marki Soudal.