Genialnie łatwe uszczelnianie

Planujesz większy remont? Przed Tobą takie zadania, jak uszczelnianie przepustów rurowych lub wypełnianie pustych przestrzeni między krokwiami na poddaszu? Dzięki zastosowaniu piany montażowej z aplikatorem Genius Gun, bez problemu wykonasz czekające Cię prace i zadbasz o swoje bezpieczeństwo!

Podczas budowy lub remontu domu najlepiej postawić na rozwiązania zapewniające szybką i sprawną realizację całego przedsięwzięcia. W przypadku różnego rodzaju uszczelnień doskonale sprawdzi się piana montażowa Soudal z opatentowanym aplikatorem Genius Gun.

Gdzie sprawdzi się piana montażowa z aplikatorem Genius Gun?

Z powodzeniem możemy jej użyć m.in. przy:

  • uszczelnianiu ościeżnic drzwiowych i okiennych, złączy dachowych i ściennych,
  • wypełnianiu przepustów rurowych i przejść instalacyjnych, a także pustych przestrzeni w konstrukcjach szkieletowych,
  • termoizolacji elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania,
  • wygłuszaniu parapetów, stopni schodów czy też wanien i brodzików.

Jednak wszechstronność to tylko jedna z jej wielu zalet.

Dlaczego Genius Gun?

Innowacyjny uchwyt Genius Gun daje nam pełną kontrolę nad natężeniem strumienia pianki, dzięki czemu zużywamy jej dokładnie tyle, ile potrzeba do zapełnienia pustej przestrzeni. W ten sposób ograniczamy zbędne naddatki utwardzonej piany, które lądują w koszu. Co więcej, pracę możemy przerwać i wznowić w dowolnym momencie bez ryzyka zablokowania zaworu. Wystarczy zabezpieczyć go specjalnym korkiem i puszkę piany możemy przechowywać nawet przez kilka kolejnych miesięcy! Genius Gun to również rozwiązanie szczególnie przydatne podczas pracy na wysokości, w miejscach trudno dostępnych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność – aplikator jest tak skonstruowany, żeby dozowanie piany było możliwe jedną ręką, co zdecydowanie ułatwi nam zachowanie stabilnej pozycji.

Jak aplikować? O czym pamiętać?

Istotnym atutem piany montażowej Soudal z aplikatorem Genius Gun jest też łatwość użycia. Pianę nakłada się na czyste i zwilżone wodą podłoże.

  1. Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy, puszką należy energicznie wstrząsnąć (około 30 razy).
  2. Następnie otwieramy pokrywę na górze rękojeści, odblokowujemy spust i prostujemy rurkę dozującą.
  3. Podczas aplikacji puszkę powinniśmy trzymać do góry dnem. Pamiętajmy, że ilość uwalnianej piany zależy od siły nacisku.
  4. Po zakończonej pracy rurkę dozującą zabezpieczamy zatyczką, która znajduje się w pokrywie rękojeści, i zamykamy pokrywę, blokując spust.

Prace uszczelniające z wykorzystaniem piany montażowej Genius Gun możemy wykonać o każdej porze roku. W ofercie Soudal znajdziemy, obok piany w formule letniej, pianę do pracy w niskich temperaturach, pianę Comfort (formuła wielosezonowa) oraz pianę opracowaną specjalnie z myślą o uszczelnianiu połączeń kręgów kanalizacyjnych, elementów konstrukcji szybów, studzienek, komór i kanałów telekomunikacyjnych.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.