Montaż drzwi do ciepłego domu

Drewniane czy metalowe? Z przeszkleniem czy bez? Gładkie czy efektownie zdobione? W żywym czy stonowanym kolorze? Na te i wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć, kiedy stajemy przed wyborem drzwi wejściowych do naszego domu. I dlatego poszukiwanie odpowiedniego modelu pochłania tak dużo czasu. Nie zapominajmy przy tym, że nie tylko estetyka się liczy. Na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim parametry użytkowe drzwi zewnętrznych, w tym ich przenikalność cieplną. Dobrej jakości drzwi domowe to jednak tylko połowa sukcesu. Jeżeli nie zadbamy o ich profesjonalną instalację, to nadal mogą generować duże straty ciepła.

Bardzo istotnym etapem prac montażowych jest prawidłowe uszczelnienie i wygłuszenie przestrzeni wokół ościeżnicy do drzwi zewnętrznych, po jej umocowaniu w otworze. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku pianka Soudafoam Doors firmy Soudal. Zalecana jest przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta:

  • wyróżnia się niską rozprężnością,
  • ma doskonałą przyczepność do różnego rodzaju materiałów budowlanych,
  • zapewnia optymalne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, a także bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza.

Ponadto dzięki innowacyjnemu zaworowi Duravalve opakowanie pianki Soudafoam Doors jest absolutnie szczelne. Zawór nie skleja się i nie blokuje, jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów. Na tym jednak nie koniec: Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność pianki przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 2 lata!

montaz-drzwi-do-domu

Stosowanie pianki Soudafoam Doors

Ponieważ pianka poliuretanowa źle znosi działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych, podczas montowania drzwi zewnętrznych Soudafoam Doors stosuje się razem ze specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami, które wchodzą w skład Soudal Window System (SWS) – systemu trójwarstwowego montażu stolarki otworowej, nazywanego również „ciepłym” lub „szczelnym”. Taśmy osłaniają piankę na całym obwodzie drzwi (paroszczelna od wewnątrz, a paroprzepuszczalna z zewnątrz), dzięki czemu warstwa izolacji nie traci swoich właściwości.

stosowanie-pianki-Soudafoam

Montaż to podstawa

Pamiętajmy, że nawet najpiękniejsze i najbardziej energooszczędne drzwi nie spełnią swej funkcji, jeśli przy ich montażu zostaną popełnione błędy. Zastosowanie pianki poliuretanowej Soudafoam Doors oraz taśm Soudal Window System pozwoli na znaczne ograniczenie strat ciepła w budynku i zapewni komfortowe użytkowanie drzwi zewnętrznych przez długie lata.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.