Najnowsza moda w świecie podłóg

Posadzka w Twoim domu zaczęła straszyć rysami i przetarciami? A może marzysz o nowej aranżacji wnętrza i dotychczasowe wykończenie podłogi kompletnie nie pasuje do planowanego wystroju? Nadszedł czas na zmiany! Dzięki panelom LVT, które w ekspresowym tempie zdobywają nowe rzesze zwolenników, metamorfoza będzie efektowna, trwała i nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

Panele LVT robią furorę!

Tzw. Luxury Vinyl Tiles, czyli w najprostszym tłumaczeniu luksusowe płytki winylowe, to prawdziwy hit ostatnich lat! Ich popularność w świecie materiałów posadzkowych jest przy tym w pełni zrozumiała. Panele LVT potrafią doskonale imitować drewno, kamień czy ceramikę, a jednocześnie mają zalety nowoczesnych tworzyw sztucznych:

  • są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne,
  • można je stosować w pomieszczeniach wilgotnych,
  • są bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Szeroka gama dostępnych kształtów, wzorów i kolorów sprawia, że bez problemu dopasujemy je do danej stylizacji wnętrza, dodając mu elegancji, ciepła czy oryginalnego charakteru. Dodatkowo panele LVT mogą być układane na już istniejącej podłodze, bez konieczności kucia starej posadzki, co znacznie skraca czas realizacji całego przedsięwzięcia.

Montaż podłogi winylowej

Wybór odpowiednich paneli LVT do pomieszczenia to jednak połowa sukcesu. Równie ważne jest ich fachowe zamocowanie na podłożu. Niezawodnym rozwiązaniem jest montaż podłogi winylowej za pomocą profesjonalnego kleju Premium LVT marki Soudal, który zapewnia trwały i piękny efekt. Jest to klej w postaci pasty, który odznacza się mocnym chwytem początkowym i wysoką wytrzymałością. Dzięki temu możemy go użyć do klejenia paneli LVT również na ścianach i suficie pomieszczenia!

Właściwości Premium LVT

Premium LVT nie zawiera rozpuszczalników i jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska (niska emisja lotnych związków organicznych została potwierdzona certyfikatem EC1 Plus). Na tym jednak nie koniec. Ponieważ klej Premium LVT marki Soudal charakteryzuje się wysoką odpornością na szeroki zakres temperatur – świetnie sprawdza się przy ogrzewaniu płaszczyznowym (podłogowym i ściennym), które ze względu na swoje ekonomiczne i ekologiczne aspekty coraz częściej gości w domach i mieszkaniach. Jest to zatem idealny wybór dla osób, które urządzając swoją prywatną przestrzeń do życia, mają na uwadze nie tylko estetykę i funkcjonalność, ale także dbałość o naturę.

Zobacz podobne artykuły:

27 grudzień 2021

Jaki podkład pod panele?

Na posadzce w Twoim domu pojawiły się rysy i trudne do usunięcia zabrudzenia? Chcesz wymienić wysłużoną podłogę na nową i wybór padł na funkcjonalne panele podłogowe? Zanim je zamontujesz, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego podkładu.

26 czerwiec 2019

Eko ciepło pod stopami

Wciąż rosnąca popularność ogrzewania podłogowego to nie tylko wyraz mody panującej w świecie aranżacji wnętrz – system ten należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych. Decydując się na podłogówkę, warto dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia podłogi.