Jak zamaskować szczeliny między deskami podłogowymi?

Na drewnianej podłodze w Twoim domu pojawiły się nieestetyczne szczeliny? Spokojnie, to jeszcze nie powód, żeby wymieniać całą posadzkę! Za pomocą kitu do parkietu marki Soudal przywrócisz jej nieskazitelny wygląd.

Szczeliny między deskami podłogowymi to częsty problem, z którym borykają się miłośnicy parkietów i drewnianych podłóg. Szczeliny te niekoniecznie są wynikiem błędów wykonawczych – mogą powstać również na skutek:

 • codziennego użytkowania podłogi,
 • wahań temperatury,
 • wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Tak czy inaczej, obniżają one walory estetyczne posadzki, a w konsekwencji całego wnętrza, utrudniając przy tym utrzymanie podłogi w czystości, ponieważ gromadzi się w nich kurz i pył. Na szczęście niedoskonałości tego typu możemy skutecznie zamaskować, i to bez konieczności wzywania fachowca! W samodzielnych drobnych naprawach drewnianych podłóg doskonale sprawdzi się kit do parkietu marki Soudal.

Sposób na trwałe wypełnienie

Kit do parkietu z portfolio firmy Soudal to uszczelniacz na bazie dyspersji akrylowych, który zapewni nam trwałe wypełnienie szczelin oraz różnego rodzaju połączeń w parkietach i innych posadzkach wykonanych z drewna.

 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Nie kruszy się i nie pęka.
 • Można go malować i lakierować, a po utwardzeniu staje się całkowicie bezwonny i wodoodporny.
 • Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej (buk, brzoza, dąb, klon/jesion, sosna, wiśnia/olcha, mahoń), dzięki czemu bez najmniejszego problemu dopasujemy go do posadzki.

Zastosowanie

Kitu do parkietu firmy Soudal możemy użyć podczas renowacji różnego rodzaju powierzchni drewnianych, nie tylko podłóg. Celująco zda egzamin m.in. przy maskowaniu szpar i ubytków w:

 • boazeriach,
 • drewnianych ramach okiennych,
 • ościeżnicach drzwiowych.

Ponadto z powodzeniem wykorzystywany jest do spoinowania listew przypodłogowych.

Jak aplikować?

Wypełnianie szczelin przy pomocy kitu do parkietu firmy Soudal jest niezwykle proste. Kit nakłada się pistoletem ręcznym lub pneumatycznym, co pozwala na dokładne wypełnienie również bardzo wąskich szczelin. Podczas pracy należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

 1. Podłoże wymaga przygotowania (powinno być czyste i suche).
 2. Powierzchnię kitu wyrównujemy szpachelką zaraz po aplikacji.
 3. Przez kolejne 5 godzin należy chronić kit przed działaniem wody.
 4. Malowanie lub lakierowanie możemy rozpocząć dopiero po upływie 24 godzin od momentu aplikacji.
 5. Jeżeli kit stosujemy do wypełniania szczelin pomiędzy listwą przypodłogową a ścianą lub podłogą – warto okleić krawędzie spoiny taśmą malarską. W rezultacie całą pracę wykonamy bardzo precyzyjnie i unikniemy zbędnych zabrudzeń.

Kit do parkietu marki Soudal to niezawodny sposób na zamaskowanie szczelin i ubytków w podłogach drewnianych. Pozwoli nam zadbać o wysokie walory estetyczne posadzki, która przydaje wnętrzu szyku i elegancji.

Zobacz podobne artykuły:

24 październik 2019

Najnowsza moda w świecie podłóg

Posadzka w Twoim domu zaczęła straszyć rysami i przetarciami? A może marzysz o nowej aranżacji wnętrza i dotychczasowe wykończenie podłogi kompletnie nie pasuje do planowanego wystroju? Nadszedł czas na zmiany! Dzięki panelom LVT, które w ekspresowym tempie zdobywają nowe rzesze zwolenników, metamorfoza będzie efektowna, trwała i nie nadszarpnie Twojej kieszeni.

26 czerwiec 2019

Eko ciepło pod stopami

Wciąż rosnąca popularność ogrzewania podłogowego to nie tylko wyraz mody panującej w świecie aranżacji wnętrz – system ten należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych. Decydując się na podłogówkę, warto dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia podłogi.

28 luty 2017

Ekologiczny klej T-REX do pokoju dziecka

Remont pokoju dziecięcego wymaga szczególnych przygotowań, nie tylko w zakresie projektu architektonicznego, ale również doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia dziecka ekologicznych  klejów, takich jak bezbarwny T-REX marki Soudal.