Urządzamy małe mieszkanie

Małe mieszkanie wcale nie musi być ciasne! Zastosowanie kilku sprawdzonych sztuczek wystarczy, żeby zaoszczędzić w nim wiele miejsca, i sprawi, że wyda się ono znacznie bardziej przestronne.  

Aranżacja pomieszczenia o niewielkim metrażu bywa nie lada wyzwaniem. Nawet jeśli postawimy na minimalizm i pozbędziemy się wszelkich zbędnych elementów wyposażenia, to i tak musimy wygospodarować w nim przestrzeń m.in. na naszą garderobę, książki, sprzęt RTV czy pokojowe rośliny, które przydadzą wnętrzu przytulności i charakteru. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest uwolnienie – w miarę możliwości – podłogi od mebli i zamocowanie półek oraz szafek na ścianie pomieszczenia. W efekcie zyskamy miejsce na przechowywanie najróżniejszych przedmiotów, a mieszkanie stanie się funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo warto wprowadzić do wnętrza duże lustro, które optycznie powiększy przestrzeń.

Jak nie gwoździe i śruby, to co?

Montaż elementów wyposażenia na ścianie nie musi przy tym oznaczać wiercenia i kołkowania. Świetną alternatywą jest zastosowanie kleju montażowego, który z powodzeniem zastępuje gwoździe, śruby i wkręty. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie Fix All High Tack marki Soudal, który został opracowany specjalnie z myślą o mocowaniu dużych i ciężkich przedmiotów bez konieczności ich mechanicznego unieruchomienia do czasu utwardzenia kleju.
Ponadto:

  • odznacza się ekstremalną wytrzymałością spojenia (do 320 kg/10 cm),
  • można go stosować praktycznie na wszystkich podłożach (ma perfekcyjną przyczepność m.in. do: betonu, cegły, klinkieru, kamienia naturalnego, drewna, korka, szkła, ceramiki i PCV).

O czym należy pamiętać?

Łatwy w aplikacji klej Fix All High Tack, który nakłada się standardowym pistoletem do uszczelniaczy, umożliwi nam samodzielne przeprowadzenie prac montażowych. Musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • podłoże należy odpowiednio przygotować – powinno być ono czyste, wolne od kurzu, pyłów i tłuszczu,
  • w przypadku ciężkich przedmiotów klej najlepiej nakładać pionowymi paskami na jedną z klejonych powierzchni (ilość nałożonego kleju powinna być przy tym odpowiednia do wielkości i ciężaru przedmiotu, jaki chcemy zamontować),
  • klejone ze sobą elementy należy mocno docisnąć, dzięki czemu klej będzie dobrze rozprowadzony na powierzchni.

Nawet małe mieszkanie może być wygodne i stylowe. Z pomocą kleju Fix All High Tack firmy Soudal wydobędziemy przestrzeń z naszych czterech kątów i unikniemy efektu zagracenia.

Zobacz podobne artykuły:

15 wrzesień 2023

Eko-materiały w remontach

Chcesz przeprowadzić prace remontowe w sposób, który będzie przyjazny dla środowiska naturalnego? W poniższym artykule prezentujemy materiały, po które warto sięgnąć podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

11 lipiec 2023

Remont pokoju dla dzieci

Dobrze urządzony pokój dziecięcy jest optymalnie dopasowany do potrzeb najmłodszych mieszkańców domu. W poniższym artykule podpowiadamy, jak ten cel osiągnąć.