Urządzamy małe mieszkanie

Małe mieszkanie wcale nie musi być ciasne! Zastosowanie kilku sprawdzonych sztuczek wystarczy, żeby zaoszczędzić w nim wiele miejsca, i sprawi, że wyda się ono znacznie bardziej przestronne.  

Aranżacja pomieszczenia o niewielkim metrażu bywa nie lada wyzwaniem. Nawet jeśli postawimy na minimalizm i pozbędziemy się wszelkich zbędnych elementów wyposażenia, to i tak musimy wygospodarować w nim przestrzeń m.in. na naszą garderobę, książki, sprzęt RTV czy pokojowe rośliny, które przydadzą wnętrzu przytulności i charakteru. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest uwolnienie – w miarę możliwości – podłogi od mebli i zamocowanie półek oraz szafek na ścianie pomieszczenia. W efekcie zyskamy miejsce na przechowywanie najróżniejszych przedmiotów, a mieszkanie stanie się funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo warto wprowadzić do wnętrza duże lustro, które optycznie powiększy przestrzeń.

Jak nie gwoździe i śruby, to co?

Montaż elementów wyposażenia na ścianie nie musi przy tym oznaczać wiercenia i kołkowania. Świetną alternatywą jest zastosowanie kleju montażowego, który z powodzeniem zastępuje gwoździe, śruby i wkręty. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie Fix All High Tack marki Soudal, który został opracowany specjalnie z myślą o mocowaniu dużych i ciężkich przedmiotów bez konieczności ich mechanicznego unieruchomienia do czasu utwardzenia kleju.
Ponadto:

  • odznacza się ekstremalną wytrzymałością spojenia (do 320 kg/10 cm),
  • można go stosować praktycznie na wszystkich podłożach (ma perfekcyjną przyczepność m.in. do: betonu, cegły, klinkieru, kamienia naturalnego, drewna, korka, szkła, ceramiki i PCV).

O czym należy pamiętać?

Łatwy w aplikacji klej Fix All High Tack, który nakłada się standardowym pistoletem do uszczelniaczy, umożliwi nam samodzielne przeprowadzenie prac montażowych. Musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • podłoże należy odpowiednio przygotować – powinno być ono czyste, wolne od kurzu, pyłów i tłuszczu,
  • w przypadku ciężkich przedmiotów klej najlepiej nakładać pionowymi paskami na jedną z klejonych powierzchni (ilość nałożonego kleju powinna być przy tym odpowiednia do wielkości i ciężaru przedmiotu, jaki chcemy zamontować),
  • klejone ze sobą elementy należy mocno docisnąć, dzięki czemu klej będzie dobrze rozprowadzony na powierzchni.

Nawet małe mieszkanie może być wygodne i stylowe. Z pomocą kleju Fix All High Tack firmy Soudal wydobędziemy przestrzeń z naszych czterech kątów i unikniemy efektu zagracenia.

Zobacz podobne artykuły:

25 czerwiec 2024

Jak zrobić półkę na ścianę?

Dzięki półkom ściennym możemy przechowywać i eksponować w pomieszczeniu książki, zdjęcia, pamiątki z podróży i wiele innych przedmiotów, oszczędzając miejsce na podłodze.